Rajdy konne
Szlakiem Dworów i Pałaców Zachodniej Wielkopolski
Zapraszamy do Galeri i obejrzenia zdjęć z wyjazdu na rajd.


Rajdy przez nas organizowane są wyjątkowe w skali europejskiej. Impreza trwa tydzień - uczestnicy w ciągu 7 dni (6 noclegów) pokonują trasę ok. 200 km. Dzienny dystans wynosi ok. 30 km. Każdy nocleg na trasie jest w innym pałacu, zamku lub miejscu równie niezwykłym lub urokliwym.
Miejscem startu i zakończenia rajdu jest zawsze Trzebidza. Rajd najczęściej rozpoczyna się i kończy w sobotę lub niedzielę. Grupie towarzyszy wóz taborowy z prowiantem. W ciągu dnia, ok. południa przygotowywany jest obiad na świeżym powietrzu. Wieczorem po dotarciu do pałacu podawana jest obiadokolacja.
W ciągu jednego dnia uczestnicy spędzają w siodle ok. 5 godzin z dwugodzinną przerwą na posiłek.
Jest wiele możliwości zaprojektowania punktów trasy rajdu i noclegów. Trasa po zamkach i pałacach jest najbardziej kosztowna i z reguły wybierana przez cudzoziemców. Dla turystów z mniejszymi możliwościami budżetowymi przygotowujemy trasy o niższym koszcie ale wcale nie mniej interesujące.
Przykładowa trasa rajdu może wyglądać w sposób następujący:
dzień 1 - Trzebidza - przygotowanie i wyjazd w trasę
dzień 2 - Wilcze - Nocleg w "Siodle" - budynku straży granicznej z okresu międzywojennego przebudowanego po wojnie na szkołę. Teraz funkcjonuje tam Pensjonat Siodło.
dzień 3 - Obra - Nocleg w klasztorze Ojców Oblatów (dawniej klasztor Cystersów)
dzień 4 - Wolsztyn - Zwiedzanie i nocleg w Skansenie Budownictwa Ludowego
dzień 5 - Wolsztyn - Nocleg w zespole pałacowo - parkowym nad jeziorem wolsztyńskim.
dzień 6 - Stara Dąbrowa - Nocleg w dobrach rycerskich "Stara Dąbrowa".
dzień 7 - Trzebidza
Każdy, kto wziął udział w naszym rajdzie pamięta go na długie lata. Z uwagi na czas trwania przejazdu - cały tydzień - oraz to, że każdy przystanek jest w innym ciekawym miejscu, a przez cały czas nie zsiada się niemal z siodła pokonując kilkadziesiąt kilometrów dziennie - rajd taki nadaje się na przygodę życia.
 


projekt i wykonanie: primel.pl  © Copyright 2011-2015