Atrakcje w okolicy
Parowozownia Wolsztyn
parowoz2Parowozownia Wolsztyn jest jedyną w Polsce nadal czynną lokomotywownią, z której codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasach do Poznania i Leszna. Jest to jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia. Tylko tutaj codziennie można zobaczyć gorący, buchający parą parowóz.
 
Konwaliowy Szlak Kajakowy

kajak1

Konwaliowy Szlak Kajakowy leży w całości na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Liczy sobie około 38 km i wiedzie przez 18 jezior i kanałów. Trasę najlepiej podzielić na dwa dni. Najczęściej jako miejsce startu służy plaża we wsi Dominice na południowym brzegu Jeziora Dominickiego.

Pierwszy odcinek/dzień długości 18,5 km najlepiej zakończyć na przystani żeglarskiej AWF Wrocław w Olejnicy.Na miejscu pole namiotowe, sanitariat, sklep i miła atmosfera wśród braci żeglarskiej. Drugi dzień trasa nieco któtsza - 16km ale ciekawsza widokowo. Przy niskim stanie wody niebezpieczny jest odcinek przez Jezioro Miałkie.Okresowo niemożliwy do przebycia. Zakończenie najlepiej zorganizować na plaży Ośrodka harcerskiego Hufca ZHP Legnica koło Leśniczówki Papiernia nad Jeziorem Brzeźnym.

 


projekt i wykonanie: primel.pl  © Copyright 2011-2015